Kultura

Ponedjeljak i utorak: Festival pod Starom maslinom (satnica)

by Željko Milović | 26:11:2017 | 16:40:33

Sjutra se otvara Festival pod Starom maslinom, najstariji festival kulture i umjetnosti u našem gradu, 31. put. 

Ova smotra dječijeg i stvaralaštva za djecu trajaće 27. i 28. novembra, na različitim punktovima u gradu.

PROGRAM XXXI FESTIVALA DJEČJEG STVARALAŠTVA I STVARALAŠTVA ZA DJECU
“SUSRETI POD STAROM MASLINOM” 2017.
 
NEDJELJA, 26. 11. 2017.
 
Večernji sati: Doček učesnika i gostiju Festivala.
 
PONEDJELJAK,  27. 11. 2016.
 
09:00 -  OŠ “Jovan Tomašević” Virpazar: Promocija knjige za djecu i mlade Žarka Vučinića “Puh Đorđe i duhovi Triftara”

10:00 - Dom kulture: Pozorišna radionica, susret sa Radmilom Knežević. Tema: “Kako do pozorišne predstave”

10:00 -  OŠ “Blažo Jokov Orlandić”: Edukativna radionica na temu “Moj grad”, koju vodi prof. Radmila Bulatović, direktor Festivala
humora za djecu Lazarevac

10:00 - OŠ “Kekec” Sutomore: Promocija knjige za djecu i mlade “Krtica i Sunce” akademskog grafičara ilustratora i autora Ilije Nikčevića

12:00 - Amfiteatar kod Stare masline: Svečano otvaranje Festivala i dodjela nagrada za najbolje literarne radove

14:00 - Park maslina kod Pjesničkog kamena: Laureat XXXI Festivala sadi maslinu, a potom pjesnički karavan isplovljava iz luke gdje Laureat u more spušta poruku
 
17:00 - Hol Doma kulture: Otvaranje izložbe likovnih radova i dodjela nagrada za najbolje radove

17:30 - Dodjela nagrada za najbolje radove na temu “Moj grad”

18:30 - Dvorac kralja Nikole: Svečanost povodom dodjele nagrade Bošku Lomoviću, laureatu XXXI festivala
 
UTORAK, 28. 11. 2016.
 
Pjesnički karavan u posjeti osnovnim školama opštine Bar:
 
OŠ “JOVAN TOMAŠEVIĆ” – VIRPAZAR od  08:30 do 10:00              
 
1. Rade Ilić – voditelj programa
2. Vlasta Cenić
3. Božo Drašković
4. Blaga Žurić
5. Svetozar Đurišić
6. Zoran Mićović   
 
OŠ “BLAŽO J. ORLANDIĆ“ od 08:30 do 10:00
 
1. Ljilja Andrić
2. Momo Dragićević
3. Rale Nišavić
4. Velimir Ralević
5. Avdo Nurković
6. Žarko Vučinić
 
OŠ “KEKEC” – SUTOMORE od 11:00         
 
1. Rade Ilić – voditelj programa
2. Vlasta Cenić
3. Božo Drašković
4. Blaga Žurić
5. Svetozar Đurišić
6. Zoran Mićović
 
OŠ „MEKSIKO“ od 08:30 do 10:00
 
1. Boško Lomović
2. Dušan Govedarica
3. Slobo Vučinić
4. Zoran Obradović
5. Dragomir Ćulafić
7. Tode Nikoletić
8. Miroslav Jovanović Timotijev - voditelj
 
OŠ “JUGOSLAVIJA” od 10:30 do 12:00
 
1. Ljilja Andrić
2. Momo Dragićević
3. Rale Nišavić
4. Velimir Ralević
5. Avdo Nurković
6. Žarko Vučinić    
 
OŠ “SRBIJA“ Od 11:30 do 12:30
 
1. Boško Lomović
2. Dušan Govedarica
3. Slobo Vučinić
4. Zoran Obradović
5. Dragomir Ćulafić
7. Tode Nikoletić
8. Miroslav Jovanović Timotijev - voditelj
 
OŠ “ANTO ĐEDOVIĆ” od 08:30 do 10:00
 
1. Rada Knežević
2. Slavka Masoničić
3. Bećo Došljak
4. Arso Popović
5. Olivera Cvetić – voditelj programa
6. Jagoda Iličić
7. Ilija Nikčević
8. Hadžem Hajdarević        
 
OŠ “MRKOJEVIĆI” od 11:00 do 12:30
 
1. Rada Knežević
2. Slavka Masoničić
3. Bećo Došljak
4. Arso Popović
5. Olivera Cvetić – voditelj programa
6. Jagoda Iličić
7. Ilija Nikčević
8. Hadžem Hajdarević
 
OŠ “ĐERĐ KASTRIOTI SKENDERBEG” OSTROS od 10:00 do 12:00
 
1. Rajko Joličić       -  voditelj programa
2. Ibrahim Berjaši
3. Slobo Vukanović
4. Mirsad Bećirbašić
 
18:00 - Velika sala Doma kulture: Pozorišna predstava Teatra mladih Budva - Gusarska bajka “U potrazi za Ljubicom” u režiji Rade Knežević

19:30 - Dvorac kralja Nikole: Promocija monografije “Savremena crnogorska književnost za djecu i omladinu” prof. dr Svetlane Kalezić