Kultura

Nikšićani i Starobarani najbolji na Festivalu dječijeg teatra

by Željko Milović | 22:04:2018 | 11:54:39

Stručni žiri 11. Festivala dječijeg teatra Crne Gore, u sastavu: Dragiša Simović – predsjednik, te Vladimir Cerović i Leposava Raičević – članovi dodijelili su juče nagrade za najbolje na ovoj manifestaciji. Podijeljene su u dvije kategorije: za najbolje ansamble kulturnih centara i za najbolje škole.
 

U kategoriji “ansambli kulturnih centara”, prva nagrada za predstavu u cjelini pripala je već ustaljenim laureatima - “Koncert za Nevenu”, Akordov dječiji teatar – Nikšić.
 
Prva nagrada za režiju - “Ekologijada”, Centar za kulturu Bijelo Polje
Druga nagrada za režiju - “Ima li je? Oće li doći?”, Centar za kulturu Šavnik
Prva nagrada za scenografiju - “Ekologijada”, Centar za kulturu Bijelo polje
Prva nagrada za žensku ulogu - Tijana Krivokapić, u predstavi “Koncert za Nevenu”, Akordov dječiji teatar – Nikšić
Druga nagrada za žensku ulogu - Jovana Milić, u predstavi “Bajka iz parka”, Dječiji teatar “Igrokaz” – Bar
Prva nagrada za mušku ulogu - Aleksa Radović,  u predstavi “Bajka iz parka”, Dječiji teatar “Igrokaz” – Bar
Druga nagrada za mušku ulogu - Vladimir Jocović, u predstavi “Ima li je? Oće li doći?”, Centar za kulturu Šavnik
Prva nagrada za epizodnu žensku ulogu - Valentina Zeković, za ulogu Pertrane u predstavi “Ima li je? Oće li doći?”, Centar za kulturu Šavnik
Druga nagrada za epizodnu mušku ulogu - Aranđela Baošić, za ulogu Miligana, u predstavi “Ekologijada”, Centar za kulturu Bijelo polje
 

U kategoriji škola, prva nagrada za predstavu u cjelini otišla je u OŠ “Srbija” – Stari Bar, za predstavu “Mašnica nade”.
 
Druge nagrade za predstavu u cjelini - OŠ “Vlado Milić” – Podgorica, predstava “Kraljevski festival”; OŠ “Jugoslavija” - Bar, predstava “Hilperik”
Treće nagrade za predstavu u cjelini - OŠ “Ratko Žarić” – Nikšić, predstava “Bakina rođendanska žurkijada”; OŠ “Njegoš” – Cetinje, predstava “Koktel bajka”
Druga nagrada za režiju - OŠ “Srbija” – Stari Bar, predstava “Mašnica nade”
Treća nagrada za režiju - OŠ “Maksim Gorki” – Podgorica, predstava “Kapetan Džon Piplfoks”
Prva nagrada za scenografiju - OŠ “Maksim Gorki” – Podgorica, predstava “Kapetan Džon Piplfoks”
Druga nagrada za scenografiju - OŠ “Srbija” – Stari Bar, predstava “Mašnica nade”
Treće nagrade za scenografiju - OŠ “Meksiko” – Bar, predstava “Uspavana ljepotica”; OŠ “Meksiko” – Bar, predstava “Kapetan Džon Piplfoks”
Prva nagrada za kostime - OŠ “Vlado Milić” – Podgorica, predstava “Kraljevski festival”
Druga nagrada za kostime - OŠ “Šukrija Međedović” – Godijevo, predstava “Svadba u zlatnoj šumi”
Treća nagrada za kostime - OŠ “Njegoš” – Cetinje,  predstava “Koktel bajka”
Prva nagrada za žensku ulogu - Radmila Škuletić, za ulogu Ministarke u predstavi “Gospođa ministarka”, OŠ “Blažo J. Orlandić” – Bar
Druga nagrada za žensku ulogu - Ena Pepić, za ulogu Ružice u predstavi “Mašnica nade” OŠ “Srbija” – Stari Bar
Treće nagrade za žensku ulogu - Ivona Bošković, za ulogu Kneginjice, u predstavi  “Hilperik”, OŠ “Jugoslavija” – Bar; Anica Igumanović, za ulogu Ministarke zdravlja u predstavi “Kanjoš Macedonović”, OŠ “Jovan Tomašević” – Virpazar
Prva nagrada za mušku ulogu - Lazar Pejović, za ulogu Kralja malja, u predstavi “Kraljevski festival”, OŠ “Vlado Milić” – Podgorica
Druga nagrada za mušku ulogu - Petar Perišić, za ulogu Vuka u predstavi “Koktel bajka”, OŠ “Njegoš” – Cetinje
Treće nagrade za mušku ulogu - David Čobić, za ulogu Dulja, u predstavi “Mašnica nade”, OŠ “Srbija” – Stari Bar; Viktor Đurišić,  za ulogu Kanjoša, u predstavi “Kanjoš Macedonović”, OŠ “Jovan Tomašević” – Virpazar
Prva nagrada za epizodnu žensku ulogu - Tri glumice Tri tetke, u predstavi “Uspavana ljepotica” OŠ “Meksiko” – Bar
Druga nagrada za epizodnu žensku ulogu - Za ulogu Vještice u predstavi “Novogodišnja bajka”, OŠ “Vuk Karadžić” – Berane
Treće nagrade za epizodnu žensku ulogu - Anastasija Joličić, za ulogu Klaudije u predstavi “Kanjoš Macedonović”, OŠ “Jovan Tomašević” – Virpazar; Valentina Šarčević, za ulogu Lisice, u predstavi “Svadba u zlatnoj šumi”, OŠ “Šukrija Međedović” – Godijevo
Prva nagrada za epizodnu mušku ulogu - Luka Petranović, za ulogu Dužda Klaudija u predstavi “Kanjoš Macedonović”, OŠ “Jovan Tomašević” – Virpazar
Druga nagrada za epizodnu mušku ulogu - Daris Popara, za ulogu Zeca, u predstavi “Svadba u zlatnoj šumi”, OŠ “Šukrija Međedović” – Godijevo
Treća nagrada za epizodnu mušku ulogu - Armin Kolar, za ulogu Petra, u predstavi “Mašnica nade”, OŠ “Srbija” – Stari Bar